На сьогодні, в період розвитку суспільних відносин, все частіше і частіше виникають майнові спори, найбільш поширеними видами яких є визнання права власності на майно, витребування майна із чужого незаконного володіння, визнання недійсним договорів купівлі – продажу нерухомого майна, усунення перешкод у користуванні майном, визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням, виселення.

Особливістю цієї категорії спорів є те, що вони розглядаються переважно за місцем знаходженням нерухомого майна в порядку виключної підсудності визначеної Цивільним процесуальним кодексом України незалежно від місця проживання чи перебування позивача або відповідача.

Важливим елементом під час здійснення судового провадження по визнанню права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння є забезпечення позову шляхом накладення арешту на спірне майно з метою виконання судового рішення та уникнення відчуження його на користь третіх осіб.

Слід зазначити, що заява про забезпечення позову допускається на будь – якій стадії цивільного процесу, але як свідчить практика розгляду даних спорів дане забезпечення необхідно здійснювати відразу з поданням позову з метою уникнення його відчуження та не допущення затягування справи та виконання рішення в цілому.

В свою чергу вирішення спорів щодо визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння породжує земельні спори, оскільки із набуттям права власності на будинок чи споруду породжує набуття права власності чи оренди на земельну діяльну, що знаходиться під ним. Наша компанія надає послуги по земельним спорам.

АО «Крикун та партнери»  надає широкий спектр послуг щодо вирішення майнових спорів, зокрема, але не виключно:

  • розробка правової позиції та надання правового висновку щодо наявного спору;
  • написання позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг;
  • здійснення судового представництва сторони у судовому процесі;
  • написання вимог та складання мирової угоди;
  • виконання судового рішення.

Важливим у вирішення даних спорів є вчасне звернення до компетентних спеціалістів.